Wynajem długoterminowy samochodu

11 odpowiedzi, 1222 wyświetleń

Czy ktoś tutaj ma może doświadczenia z wynajmem długoterminowym samochodu? Na przykład na 3 lata? Z tego co sobie czytałem to jest to w ostatnim czasie coraz bardziej popularna opcja i zastanawiam się czy w moim przypadku nie byłoby to lepsze rozwiązanie niż decydowanie się na leasing. Ogólnie biorę pod uwagę z uwagi na moją pracę bo mniej więcej pół miesiąca w każdym miesiącu jestem za granicą, a drugie pół w Polsce. No i w międzyczasie autem będzie jeździłą żona.
Z tego też powodu nie chcę mieć z nim żadnych problemów, jazdy po mechanikach, zależy mi również na czymś nowym oraz w dobrym stanie. Tak aby nie było problemu jak coś się posypie. Co o tym myślicie? Czy ktoś korzysta albo korzystał z tej opcji?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.09.23, 08:30 przez Adnan.)
Niestety chyba nikt z czegoś takiego nie korzystał, jednak gdzieś mi się obiło o uszy, że jest to opłacalne i wielu ludzi z tego korzysta Smile
Jeżeli chodzi o samochód pomagam tylko na forum. Smile
Finansowo opłaca się najbardziej zakup auta za gotówkę.
No ogólnie to zdaję sobie sprawę z tego, ze są tańsze rozwiazania. Ale aktualnie nie mam kasy na zakup auta za gotówkę. A zależy mi na tym aby auto było nowe - żebym nie musiał się zastanawiać czy może akurat w tym modelu nie będzie problemów z turbina albo czy zawieszenie nie zacznie stukać po iluś tam kilometrach.

Ogólnie zależy mi na nowym samochodzie, którym będę po prostu sobie jeździł i nic innego nie będzie mnie obchodziło. Tak więć nastawiam się na to, ze może być to nieco droższe rozwiązanie. Aczkolwiek zależy mi tutaj na opiniach osób, które wynajmowały, I opiszą gdzie wynajmowały i czy są może jakieś wady tego rozwiązania.
Zerknij sobie na wynajem samochodów w Master1. Masz pełną gwarancję, jedną kwotę tak wieć wiesz ile płacisz.
No to mam tutaj kilka pytań:
Masz jakiś limit kilometrów?
Czy wynajem jest opłacalny barfdziej dla osoby, która robi w trakcie roku mniej czy więcej kilometrów?
Jak znalazłeś auto? Warto jest do nich pisać aby coś przedstawili?
ad1

Limit sam sobie ustalasz, zwykle jest to coś z zakresu 10-30 k rocznie. oczywiście mozesz go w trakcie roku zmienic

ad2

Ogólnie najem jest bardziej opłacalny dla kogoś, kto nie trzaska dziesiątek tysięcy km miesięcznie, bo dopłata za ""nadprogramowe"" kilometry by go zjadła (sam mam limit na 15k rocznie).

ad3

Napisz do master1, mogą Ci przedstawić listę samochodów do wynajmu na maila. W Twoim budżecie.
A jak ogólnie oceniasz? Czy jesteś zadowolony?
No na pewno jest to wygodne - Nie interesuje Cię tak naprawdę nic, bo masz gwarancję, pakiet ubezpieczeń, pakiet serwisowy, samochód zastępczy itp. Po prostu tankujesz i jedziesz. Możesz zatankować i od razu jechać. Nie obchodzi Cię awaryjność obecnych silników bo wiesz, że i tak za 2-3 lata wymienisz sobie samochód na coś nowego. Niektórzy narzekają za komfort takiego finansowania, ale za wygodę się płaci.
Dzięki za odpowiedź, możesz jeszcze napisać czym jeździsz? Jakie auto wybrałeś? Zastanawiam się sam nad czymś niewielkim i awaryjnym dla żony.



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości