Wspomaganie kierownicy

10 odpowiedzi, 2041 wyświetleń

Samochód:mazda 5 2.0 PB
Witam . Jestem nowy na forum więc pozdrawiam wszystkich grupowiczow! Mam pytanie, czy ktoś z was spotkał się z takim przypadkiem. Jestem posiadaczem mazdy od 1,5 miecha i auto od jakiś 2 tygodni zaczyna się dziwnie zachowywać a chodzi o to że przy skręcaniu kierownicą na postoju zaczynają przygasać światła i pokazywać się kontrolki ABS i kontroli trakcji jak również kierownicą staje w miejscu na sekundę i gaśnie radio. Proszę o pomoc!!
Witaj, wydaje mi się, że możesz mieć problem z pompa wspomagania... Czy w trakcie jazdy są odczuwalne jakieś problemy, czy tylko na postoju?
Jeżeli chodzi o samochód pomagam tylko na forum. Smile
Podczas jazdy jest wszystko ok. Dzieje się tak tylko na postoju
(17.11.22, 05:15)Dusie1981 napisał(a): Podczas jazdy jest wszystko ok. Dzieje się tak tylko na postoju

Czyli obroty spadają tylko na biegu jałowym i to do takiego stopnia, że samochód prawie gaśnie?

Płyn we wspomaganiu sprawdzony? Pompa nie wyje?
Jeżeli chodzi o samochód pomagam tylko na forum. Smile
Płyn sprawdzony i jest ok. Pompa myślę że też w porządku bo jakoś głośno nie pracuje. Wydaje mi się że w normie. Przy czym zauważyłem że istop zaczyna mrugać i wtedy nie ma tych objawów. Wspomnę tylko że nie wiem czemu ale ten istop raz działa a raz mruga
Bardzo mi to śmierdzi pompą/sterownikiem ABS
Jeżeli chodzi o samochód pomagam tylko na forum. Smile
Dzięki na pewno to sprawdzę i dam znać
(17.11.22, 18:22)Dusie1981 napisał(a): Dzięki na pewno to sprawdzę i dam znać

A który rok masz tej mazdy?
Jeżeli chodzi o samochód pomagam tylko na forum. Smile
2010 w tej nowszej budzie
Czyli masz CW Smile tak jak myślałem, bo CR nie ma systemu iStop Smile

Ciężko stwierdzić jednoznacznie co by to mogło być, może po prostu słabe ładowanie/akumulator Smile
Jeżeli chodzi o samochód pomagam tylko na forum. Smile



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 9 gości